Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексНачалоПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица

Go down 
АвторСъобщение
Carry_Marrinowa
Добър ученик
Добър ученик
Carry_Marrinowa


Години : 26
Брой мнения : 90
Точки : 190
Репутация : 4
Училище : СОУ Иван Вазов
Местожителство : Плевен
Живобелче : Костенурчица
Награда

Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица  Empty
ПисанеЗаглавие: Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица    Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица  EmptyВто Ное 30, 2010 6:36 am

Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица
Тръгнах посред нощ към река Искър .Исках да я премина , за да занеса хляб и дрехи на чакащият ме бунтовник. Когато стигнах видях че ладията беше завързана с катинар за един кол. Оставих внук си на пясъка и започнах да мисля как да освободя ладията. Нямаше кой да ми помогне. Реших да скусам синджира или да счупя катинара . Не стана защото сухите ми ръце бяха прекалено слаби за това .
Започнах да дърпам кола , но той беше доста дълбоко забит , беше ми много трудно. Борих се половин час с всички сили. След всичкото това време колът започна да се измъква. Колкото и да ме боляха ръцете от дърпане го изкарах. Седнах на земята да си почина , течеше пот от мен .
След това сложих Внука си в ладията и тя заплува .
Върнете се в началото Go down
 
Трансформиращ преразказ на 4 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» рансформиращ преразказ на 5 част от разказа '' Една българка'' от името на баба Илиица
» Защо Иван Вазов е нарекъл разказа си Една българка?
» Разказът Една българка от Иван Вазо-анализ
» Преразказ-структора и същност
» Прочетете текста и го преразкажете подробно от името на героя г-н И. Грозев

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Литература :: Съчинения-
Идете на:  
Free forum | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии